Pavasaris prasideda su Kovo 8-tąja

06-03-2013 10:47:53
Balsų: 3
   
Peržiūrų: 5752

Moters dienaPo gūdžios žiemos speigų pagaliau atėjo visų taip ilgai lauktas pavasaris. O kartu su juo ir viena gražiausių pavasarinių švenčių – Tarptautinė moters diena. Lai kalėdinės dovanos lieka laukti kitų snieguotų švenčių, o dabar pats laikas pasirūpinti savo mylimomis žmonomis, draugėmis, dukromis, kolegėmis ar net žavingomis praeivėmis tiesiog gatvėje. Turbūt visi puikiai žino, o gal tiesiog jau yra įpratę matyti, kaip tą kovo 8-tosios dieną visi kioskeliai, parduotuvėlės ar net šaligatviai pasipuošia žavingais gėlių žiedais. Kažkodėl populiarumu šią dieną neprilygstamos įvairiaspalvės ir įvairiaformės tulpės. Kodėl taip yra? Iš kur atsirado tokia tradicija ir kodėl būtent šią dieną? Bent į keletą klausimų atsakymą padės surasti žiupsnelis istorinių faktų.

Daugelis visai klaidingai galvoja, kad Tarptautinė Moters diena buvo sugalvota sovietiniu periodu ir yra siejama su Lenino valdymo laikotarpiu. Pasitaiko net atvejų, kuomet vien dėl pastarojo fakto ši nuostabi šventė yra ignoruojama ir net menkinama. Kad ir kaip bebūtų, daugelis moterų sveikina savo antrąsias puses kariuomenės dienos proga, nors šiais laikais tarnauti tėvynei ne tik, kad nepopuliaru, bet net ir nebūtina. Taigi dėl savo nesusipratimo istorijos vingiuose, kartais tos nuostabios mamos, geriausios draugės ir neslėpkime – puikios namų šeimininkės – yra kiek primirštamos. O ką jau kalbėti apie tuos kelis pašalusius tulpių žiedus. Tokia proga sau artimą žmogų derėtų mažų mažiausiai jei jau ne auksu tai bent glėbiu gėlių apipilti.

Kalbant apie šios šventės ištakas neišsisuksime nepaminėję garsiųjų Antikos laikų ir įspūdingosios Graikijos. Būtent šioje šalyje manoma, kad atsirado Moters dienos šventė. Tą ypatingą dieną turėdavo būti nutraukti net vykstantys karai, kad vyrai galėtų savo dėmesį skirti savo žaviosioms damoms. Viduramžių laikotarpis šios šventės visai nenugramzdino, tačiau į aukštumas taip pat neiškėlė. Pati idėja buvo tik gerokai prigesusi, tačiau 19 – 20 šimtmečio sandūra įpūtė nemažai naujų vėjų ir šioje srityje. Tuomet dovanos moterims buvo dovanojamos tik išskirtinėmis progomis ir tai dažniausiai buvo tik turtingesniųjų privilegija. Prisiminkime tai, kad net gimtadieniai ne visuomet būdavo švenčiami.

Pats industrializacijos įkarštis ir ekonominiai šuoliai privertė vyrus atkreipti dėmesį į dailiosios lyties atstoves. Tačiau tai nutiko ne dėl gražaus ir lyg rožėmis kloto gyvenimo, o dėl nelygybės ir vergoviškų darbo sąlygų. Prasidėję masiniai protestai būdavo greitai išvaikomi, tačiau vis garsiau aidėjo šūkiai už lygias moterų teises, už didesnius atlyginimus, už balsavimo teisę... Su kokia jėga tai turėjo skambėti tuomet, kai prieš šimtmetį į Niujorko gatves išėjo bemaž 15 tūkstančių viltį už geresnį rytojų turinčių moterų. Taigi, visi še protestai buvo vykdomi būtent kovo 8-ąją dieną. Nors būtų šiokių tokių datos išimčių ir pasikeitimų, tačiau šiandien bene visas pasaulis švenčią ir sveikina moteris būtent kovo 8-tą dieną.

Šią dieną vyrai savo damoms parneš pavasarinių gėlių, o moterys dovanos vyrams savo nuoširdžias šypsenas. Argi ne puiki šventė..?

Rašyti komentarą:
Vardas:


El. paštas:


Svetainė:


Komentaras:


Saugos kodas:
Komentuoti

Jūsų krepšelis

text_items