Džiovinti stebuklai

05-05-2013 22:17:27
Balsų: 2
   
Peržiūrų: 7245

Pavasaris jau pradeda įsibėgėti. Kiekvieną savaitę pasigirsta kalbų, kad pagaliau ateina išsiilgtoji šiluma ir pavasarinė saulė, o ne balzganas lietus su menkais prašviesėjimais už lango matysis. Mokiniai skaičiuoja dienas iki vasaros atostogų pradžios, studentai neramiai miega naktimis, nes dar liko išlaikyti egzaminų sesiją, parašyti daugybę referatų, bakalaurinių ar net magistro darbų. Neramus metas ir sodininkams. Kiekvieną dieną vis aukščiau stiebiasi auginami ir šiltnamių sezonui ruošiami daigeliai. Ir veją jau greitai reikės pjauti, tačiau vis vėsoka, norisi po striukėmis ir šalikais slėptis, o ne vėsios saulės spindulių voniose maudytis.

Visi po ilgos žiemos taip išsiilgo pavasario ir šilumos, kad iš to ilgesio apie kitas šaltojo sezono šventes net negalvoja. Tačiau liaudies išmintis byloja, kad geriausia roges ruošti vasarą. Nesąmonė!? Turbūt taip atkirstų daugelis, bet norint, kad žiemos šventės būtų tikrai ypatingos reikia joms pradėti ruoštis jau dabar. Ir būtent dabar, nes šiuo metu pievose pražysta daugybė gražių ir spalvotų gėlių, kurios puikiais tiks ne tik kaip kalėdinės dovanos, bet ir kaip namų ar dovanų dekoracijos. Taigi, tereikia pasidomėti kokios gėlės labiausiai tinka džiovinimui ir pirmyn į laukus ir rūtų darželius. Jei turite savo kiemą ar tiesiog laisvą didesnį vazoną balkone, tai tinkamų gėlyčių galima užsiauginti ir patiems. Kaip ir visuose rankdarbiuose, gėlių auginime taip pat pravers kantrybė ir atidumas. Norint, kad būsimos kalėdinės dovanos būtų tikrai įspūdingos, reikės laiku laistyti tinkamu vandeniu, tačiau nelaistyti per dažnai, saugoti nuo kaitrių saulės spindulių, tačiau tuo pačiu stebėti, kad saulės būtų užtektinai. Smagus dalykas ta balkoninė daržininkystė...

O toliau apie idėjas. Jų knibždėte knibžda visas internetas ir jo neaprėpiamos platybės. Yra sukurti net specialūs rankdarbių mylėtojų forumai, kuriuose jie dalijasi naujausiomis idėjomis ir atradimais bei tai, kaip įgyvendinti vienokią ar kitokią idėją. Svarbiausia nenusiteikti neigiamai, negalvokite, kad jums nepavyks. Na taip, iš pirmo karto padaryti šedevrą gal ir sunkoka, tačiau rankų darbas ne fabrikinė gamyba. Čia niekuomet nebus antro tokio paties egzemplioriaus, net vienodo gėlės žiedo. Taigi drąsiai įgyvendinkite savo idėjas ir nustebinkite savo artimuosius miela širdžiai ir brangia ne piniginei, o sielai dovana.

Keletas idėjų ką galima pagaminti iš sausuolių gėlių. Pirmoji mintis šovusi į galvą tai rėmeliai. Tačiau ne bet kokie, o tiesiog stebuklingi. Dar pamenate kaip vaikystėje darydavote sekretus? Ši idėja puikiai pasitarnaus ir stulbinančiai atsiskleis nuotraukų rėmelyje. Užpildykite jo tuštumą spalvotais žiedais ir jų kombinacijomis, laisvoje vietoje galite įrašyti sveikinimo tekstą, eilėraštį, o gal įdėti gražią nuotrauką ar net savo sukurtą piešinį.

Dar viena idėja pareikalaus malonaus pasivaikščiojimo mišku, kuriame reikės surasti įdomios formos nulūžusių medžio šakų. Gražiai nuvalius žemės ir smėlio likučius šios šakos pasitarnaus kaip kotas būsimai kompozicijai, kurios vieną galą teks stipriai įsodinti paruoštame vazonėlyje, o ant kito užmauti sausoms gėlėms susmaigstyti tinkamą kempinę, dar vadinamą oaze. Tokios kalėdinės dovanos, aprištos dailiu kaspinėliu tikrai sušildys kiekvienus namus net ir atšiauriausią žiemą. Puikiai tiks ir ne tik kalėdiniam, bet ir Velykų stalui papuošti ar su gimtadieniu artimą žmogų pasveikinti.

Rašyti komentarą:
Vardas:


El. paštas:


Svetainė:


Komentaras:


Saugos kodas:
Komentuoti

Jūsų krepšelis

text_items