Dovanos vaikams

Turbūt visi sutinka su pasakymu, kad „Vaikai – mūsų gyvenimo gėlės“. Šias „gėleles“ mes lepiname ir stengiamės jiems padovanoti kuo įdomesnes dovanas. Tačiau kaip išrinkti tokią dovaną, kuri neatsibostų po kelių dienų, nesulūžtų arba nebūtų užmesta už lovos. Todėl dovanos vaikams tampa nelengvu uždaviniu tiek tėveliams, tiek kitiems artimiesiems. Renkant dovanas vaikams svarbiausia ieškoti sintezės tarp originalumo ir patvarumo.

Krikšto laikas senovėje ir dabar

Krikšto laikas senovėje ir dabar

Šiandieninės krikšto tendencijos kiek skiriasi nuo pradinių ir senųjų krikščioniškojo tikėjimo taisyklių. Kinta krikštynų atributika, krikšto laikas ir net pats požiūris į šį sakramentą. Norint geriau suprasti šių teiginių pasikeitimus, reikėtų susipažinti su krikšto laiko istorija ir jo svarba naujam šio pasaulio gyv..

Šiandieninė krikšto vardo svarba ir senosios tradicijos

Šiandieninė krikšto vardo svarba ir senosios tradicijos

Lietuvių vartojamų ir senovėje vartotų vardų tikrai nemažai. Pasirodo jų skaičiumi mes lenkiame net savo kaimynus, nes kūdikėliui vardą galime rinkti net iš maždaug trijų tūkstančių vardų. Krikšto vardas suteikiamas krikšto sakramento metu. Krikšto vardą šiais laikais išrenka tėveliai, o seniau tam didelės įtakos turė..

Iš krikštynų istorijos

Iš krikštynų istorijos

Dabartiniai laikai mums leidžia išvengti daug nemalonių situacijų gyvenime. Medicina taip sparčiai pažengė į priekį, kad įvairūs negalavimai kartais nustatomi iš vieno nedidelio ir visai neskausmingo tyrimo. Tačiau prieš gerą šimtmetį prisišaukti gerą gydytoją buvo ganėtinai sunku. Ir dėl to kaltas ne vien laikmetis, kuomet..

Šv. Kalėdų belaukiant

Šv. Kalėdų belaukiant

Ech, kad ir kaip nesinori pripažinti, tačiau į langą jau po truputį pradeda belstis auksinis, kiek šlapias ir darganotas ruduo. O tai reiškia, kad artėja ir didžiosios metų šventės. Vaikams tai pačios laukiamiausios akimirkos metuose, juk Šv. Kalėdos tai dovanų metas, kai jomis sninga tarsi snaigėmis už lango. Tačiau tėveliam..

Kodėl krikštijame vaikus?

Kodėl krikštijame vaikus?

Lietuviai nuo seno turi išskirtines savo švenčių tradicijas. Mūsų krašto žmonėms yra itin svarbu susiburti ir kartu paminėti iškiliausias, gražiausias ir svarbiausias gyvenimo šventes. Ąžuolo vainikas, šieno kvapas, kaimiška dvasia traukia ir suburia krūvon keletą kartų prie vieno, bendro stalo. Puoselėti savo tautos tradici..

Jūsų krepšelis

text_items